est
eng
 
   
 
whatsnext events jocks photos videos forum info home
 
Illusion's Jocks
Bad J

DJ Bad J – musta muusika Eesti peaspetsialist

Kaasaegse Eesti hip-hop kultuuri alguse üks olulisemaid, et mitte öelda kõige olulisem koht on Pärnu linn. Aastast 1992 hakkasid siin aset leidma sündmused, milleta oleksid asjad võinud minna ka teisiti. Need olid esimesed hip-hop üritused, mida tollal siiski rohkem räpipidudeks nimetati. Kuid nimetus ei muuda teemat, seda enam, et teema oli karm! Ice Cube, Ice T, Public Enemy, Beastie Boys, Boo Yaa Tribe, Tupac, LL Cool J, Cypress Hill, House Of Pain jne.....

Nendelt pööraste ettevõtmiste keskel oli kohe asju vedamas ka Bad J, tehes oma esimesed etteasted DJna. Plaadimängijatest polnud mõtet unistada, kogu kraam mängiti kassettidelt! Algul korraldati väiksemaid üritusi tollases ainukeses Pärnu alternatiivsema muusika kohas nimega Roheline Salong, siis juba Taku Klubis (neist ei ole mõtet rohkem rääkida, sest toimunut ei saa lihtsalt kirjeldada).
Moodustus omaette aktivistide seltskond nimega Crew Da Raba Mob, kuhu kuulus ka DJ Bad J. Nii kujuneski Pärnust väga kiirelt Eesti hip-hopi pealinn. Järgnesid juba suuremad üritused Cop Killa nime all, kus käis koos juba kaugelt üle 300 inimese. Isegi värskelt startinud Eesti Politsei tähelepanu juhtis keegi ürituse nimele, pärast mida tuli promootoritel ka kohaliku ajalehe veergudel oma tegudest ja musta muusika sõnumist aru anda.

Edasine läks juba loogilist rada pidi – Bad J hakkas Pärnu Raadios juhtima saateid ”Must esmaspäev” ja ”Hiphopera” ning peagi sündis ka Eesti esimene iganädalane undeground-suunaga klubiõhtu nimega Grooveroom Pärnu klubi UP spetsiaalses ruumis.
Lõpuks jõudis must muusika kohale ka Tallinna suurklubidesse ning Bad J oli taas mitme suundarajava klubiõhtu plaadikeerutajaks. Nii näiteks mängis ta kaks aastat Club Hollywoodi peosarja Cafe De La Souli resident-dj’na ja legendaarsetel üritustel Vibe.

Juba esimestest Pärnu pidudest peale on Bad J kõrval teine oluline nimi musta muusika maaletoojate hulgas olnud P Julm. Üheskoos alustasid nad ka projekti ”Soulshaker”, millest on tänaseks välja kasvanud Eesti kõige laiahaardelisem klubiürituste sari – peod toimuvad regulaarselt juba kolmes linnas. ”Soulshaker” tähendab meeldivat segu erinevatest stiilidest: hip-hop, R&B, up-tempo soul ja vocal house.
Hetke koduklubi on DJ Bad J jaoks Club Prive. Igal nädalal leiab seal aset musta muusika üritus Cream, lisaks vastutab Bad J klubi plaadimasinate taga tegutsevate meeste line-up’i eest.

Aegade jooksul on Bad J muusikaline eelistus liikunud rohkem meloodilisema souli ja R&B poole. Võimalik, et oma osa on ka pillimänguoskusel, sest pilliks on juba 1989. aastast basskitarr.

Lemmikud läbi aegade: A Tribe Called Quest, 2Pac, Gangstarr, Keith Sweat, MC Solaar, R Kelly, Michael Jackson, Maxwell, Mary J. Blige jne.

 
Liitu meiega Facebook'is
 
Club Illusion
Raatuse 97, Tartu
+372 7424341