est
eng
 
   
 
whatsnext events jocks photos videos forum info home
 
Illusion's Jocks
QUEST

DJ QUEST – üks Eesti hip-hop/RnB muusika ja kultuuri tähtsamatest eestvedajatest.

Ühel hetkel Eesti klassikalise muusika skenes “järgmiseks” tituleeritud poiss astus 90-ndate aastate lõpul kõrvale rajalt, mis oleks viinud karjäärini klassikalise muusika maailmas ning hakkas ostma hip-hop, rnb ja soul muusikat sisaldavaid vinüülplaate, mis hakkasid järjest suurema kiirusega lisanduma tema muusikakogusse, mis oli selle hetkeni sisaldanud kassette ja CD-plaate, millelt leidus kõike alates Mahleri sümfooniatest Nas’ini, Michael Jackson’ist Nirvanani, The Prodigy’st Ice Cube’ini. Esimesed kokkupuuted hip-hop muusikaga olid Questil küllaltki varajases nooruses kuskil 1993. aasta paiku - ajal mil hip-hop muusikat oli Eestis peaaegu võimatu kuskilt omandada. Tänu oma klassikalise muusika taustale sattus Quest küllaltki palju välisreisidele ning veetis kõik vabad hetked plaadipoodides (kus ta kulutas ka kogu oma vaba raha). 1996. aasta suvel tutvus Quest tolleaegse tuntud hip-hop rühmituse North Crew liikmetega ning sealt edasi muutus uue muusika omandamine juba lihtsamaks ning samas süvenes ka vajadus uue muusika ja muusikaalaste teadmiste järele. Oma kooli ainukesest ”laiade pükstega poisist, kes kuulas räppi” kasvas Eesti esimese ja suurima hip-hop temaatilise portaali hiphop.ee asutaja, mitmete edukate ja legendaarse staatusesse tõusnud klubiõhtute ja sariürituste korraldaja, Raadio2 iganädalase hip-hop saate „Programm” üks saatejuhtidest, plaadifirma Legendaarne Records üks asutajatest, üks kolmest eestlasest, kes on valitud osalema Red Bull Music Academy’sse (Seattle 2005, www.redbullmusicacademy.com) ning esimene ja ainus DJ, kes on esindanud Eestit Euroopa suurimal elektroonilise muusika festivalil Sonar Festival (Barcelona 2006).

Plaatide mängimisega tegi Quest tõsisemalt algust 2000. aastal, ühendades jõud DJ Critikali ja Paul Ojaga ning mängides alguses väiksematel pidudel ja väiksemates saalides. Sama kolmik pani 2001. aastal alguse internetilehele hiphop.ee ja samanimelisele hip-hop/rnb sariüritusele klubis Spirit, millest kujunes välja üks esimestest edukatest hip-hop klubiüritustest Eestis. Questi teadmised, anne ja muusikavalik ei jäänud märkamatuks ning peatselt valiti ta ka resident DJ-ks üritusele „Brown Sugar”, mida võib pidada esimeseks RnB-muusika keskseks sariürituseks Eestis ning peatselt järgnesid ka juba kutsed üritustele väljaspool Eestit. Plaadikohver on Questi reisikaaslaseks olnud näiteks Lätis-Leedus, Soomes, Hispaanias ja ka USA-s. Lisaks plaatide mängimisele on viimastel aastatel lisandunud ka kutsed andma loenguid või üles astuma dj/elektroonilise muusika/produktsiooni/muusikaäri-temaatilistel seminaridel.

Tänane päev - hiphop.ee trio on olnud tihedalt seotud peaaegu et kõikide hip-hop/rnb temaatiliste üritustega, mis Tallinna linnas viimase 7 aasta jooksul aset leidnud. Hiphop.ee, Check One Two, Supernatural, Hip Hop Cafe, B-pool, Paycheck ja iga-aastane Eesti MC Battle on vaid mõned nendest. Quest on olnud ka Club Privé ürituse CREAM juures selle algusest alates 2003. aastast ning hoiab klubis jätkuvalt resident-DJ staatust iga kuu kolmandal laupäeval. Questi DJ-settide aluseks on segu parimast hip-hopist ja RnB-st, lisaks saab vastavalt üritusele ja meeleolule kuulda sette läbimas veel maitsekat souli, funki, discot, house’i, brokenbeat’i, rocki, dancehall reggae’t, breaksi ja näiteks ka dnb-d! Lisaks klubiüritustele korraldab Quest ka mitmete nimekate hip-hop artistide kontserte Eestis, teiste hulgas kuuluvad „tehtud” nimekirja näiteks Grandmaster Flash, Grand Agent, Jeru the Damaja, Camp Lo, Wildchild, Declaime, Oh No, Royce da 5’9, Proof (D12), Pharoahe Monch, TY jpt. Viimastel aastatel on Quest üritanud rohkem aega leida oma muusika ja remikside produtseerimisele. Igal nädalavahetusel on teda võimalik näha kuskil täitmas oma unistust, mis tal lapsest peale olnud – mängimas parimat muusikat parimatele inimestele erinevates maailma nurkades.

Küsi miksteipi:

"Don’t Mug Yourself 05" miksteip – suvi 2005
"Quest @ RBMA, Seattle Nov'05" live dj-sett mixtape – talv 2005
"Turn It Up Some!! Jay Dee Tribute" miksteip – kevad 2007
“Päästke hip-hop!” miksteip – sügis 2007

Küsi Legendaarne Records’i plaate:

s’Poom – “Dilemma” 2006
Kapusta ja ? – “Sisekosmosemasin” 2006
Põhjamaade Hirm – ”Maailma südame põhjast” 2006
Winny Puhh – ”Täämba Õdagu Praadimi Kunna” 2006
”Audio” – Eesti Elektroonilise Muusika Kogumik 2007

 
Liitu meiega Facebook'is
 
Club Illusion
Raatuse 97, Tartu
+372 7424341